Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozbudowa Szpitala Miejskiego w Elblągu coraz bliżej. Podpisano umowę z wykonawcą

Fot. UM Elbląg

Szpital Miejski w Elblągu może zacząć rozbudowę placówki. Podpisana została umowa z wykonawcą, który wygrał przetarg na budowę Bloku Operacyjnego i Centralnej Sterylizatorni.

To ta sama firma z Gdańska, która podała najlepszą ofertę na pierwszą część prac, czyli modernizację czterech oddziałów. Tę część robót trzeba odłożyć prawdopodobnie do połowy stycznia, bo elbląski szpital od dziś jest niemal w całości „covidowym”. Budowa bloku i sterylizatorni może ruszać już niebawem, koronawirus nie jest dla nas przeszkodą. Nie mamy większych problemów, raczej takie jak inni. Branża budowlana radzi sobie dobrze, idziemy do przodu – zapewnia Tomasz Tomalik, prezes firmy Kamaro.

00:00 / 00:00

Budowa bloku operacyjnego wraz z centralną sterylizatornią będzie kosztować 25 mln zł, natomiast remont czterech oddziałów: pediatrycznego, chirurgii dziecięcej, rehabilitacji kardiologicznej i psychiatrycznego wraz z dostawą wyposażenia – 16 mln złotych. Elbląski Szpital Miejski otrzymał na ten cel unijną dotację. Wszystko ma być gotowe w 2022 roku.

Dodajmy, że od dziś Szpital Miejski w Elblągu ma 239 łóżek dla chorych w koronawirusem. Czynne są tylko chirurgia dziecięca, ortopedia, psychiatria i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

Fot. UM Elbląg

Fot. UM Elbląg

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w umowa, rozbudowa, szpital miejski w Elblągu, oddziały, Tomasz Tomalik
Coraz bliżej przebudowy Szpitala Miejskiego w Elblągu. „Czekamy na dopełnienie formalności”

Szpital Miejski w Elblągu może podpisać umowę z firmą, która zajmie się przebudową i modernizacją placówki. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła skargi dwóch oferentów, którzy kwestionowali propozycję...

Zamknij
RadioOlsztynTV