Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rozbito grupę przestępczą zajmującą się produkcją i handlem nielegalnymi papierosami

Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Podczas działań na terenie województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego zatrzymano czterech Polaków i jednego Gruzina. Jak poinformowała rzeczniczka warmińsko-mazurskiej straży granicznej Mirosława Aleksandrowicz

wszystkim zatrzymanym Prokuratura Okręgowa w Łodzi przedstawiła zarzuty obrotu nielegalnymi papierosami. Ogólna wartość uszczupleń dokonanych przez zatrzymane osoby to około 7 milionów złotych.

Wobec większości zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego, natomiast mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i trafił do aresztu na 2 miesiące.

Policja i straż graniczna zabezpieczyły również dowody przestępstwa, m.in. karty SIM, telefony komórkowe i laptopy. Na poczet przyszłych kar zajęto prawie 15 tysięcy złotych, 335 dolarów, około 4,5 tysiąca euro oraz 2 samochody osobowe o szacunkowej wartości 64 tysięcy złotych.

Śledztwo w tej sprawie od 2017 roku było prowadzone przez funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Pierwsze osoby zatrzymano w kwietniu ubiegłego roku na jednej z posesji w województwie łódzkim.

Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

 

Redakcja: BSChromy za M.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, papierosy, areszt, straż graniczna, nielegalne, grupa przestępcza, video
Clint Eastwood i kino kobiece

To wydanie Do zobaczenia na wskroś amerykańskie i kobiece. To wydanie audycji Do zobaczenia jest na wskroś amerykańskie i kobiece. Clint Eastwood zabiera nas do pociągu,...

Zamknij
RadioOlsztynTV