Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Rowerowe spacery z leśnikiem” receptą na nudę

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Nadleśnictwo Elbląg wracają do cyklu imprez pod nazwą „Rowerowe spacery z leśnikiem”. Zasada jest prosta – chętni zbierają się na krótką przejażdżkę, której trasę układają leśnicy.

Zdaniem organizatorów nie ma być to trudny wyczyn, a przyjemny spacer z mnóstwem ciekawostek o przyrodzie. Zaplanowano m.in. wycieczki, podczas których można aktywnie spędzić czas w lesie i poznawać jego liczne tajemnice. Wszystko to podczas krótkiej przejażdżki rowerowej, która czasem zmieni się w spacer szlakami i ścieżkami elbląskich lasów.

To bardzo przyjemne podróżowanie, są miejsca gdzie jedziemy w gęstym lesie, są miejsca gdzie jedziemy po górkach i trochę po płaskim

– zapewnia Jan Piotrowski, rzecznik Nadleśnictwa Elbląg.

Leśne spacery są krótkie i trwają do ok. 2 godzin. Przygotowano je tak, aby każdy mógł w nich uczestniczyć. Pierwsze rowerowe spacery z leśnikiem odbyły się w zeszłym roku i cieszyły się sporym zainteresowaniem. W planie są po dwa spotkania w maju i czerwcu oraz we wrześniu i październiku. Rozpoczynają się zawsze we wtorki o godzinie 17. Organizator informuje, że tylko w przypadku ekstremalnych zjawisk pogodowych impreza może zostać odwołana.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, rower
Elbląg w szczególny sposób upamiętnił nieżyjącego prezydenta miasta

Sala koncertowa w elbląskim Ratuszu Staromiejskim otrzymała imię Henryka Słoniny, nieżyjącego prezydenta Elbląga. Władze miasta chcą w ten sposób upamiętnić zasłużonego samorządowca. Henryk Słonina rządził Elblągiem...

Zamknij
RadioOlsztynTV