Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląg w szczególny sposób upamiętnił nieżyjącego prezydenta miasta

Fot. ratuszstaromiejski.elblag.eu

Sala koncertowa w elbląskim Ratuszu Staromiejskim otrzymała imię Henryka Słoniny, nieżyjącego prezydenta Elbląga. Władze miasta chcą w ten sposób upamiętnić zasłużonego samorządowca.

Henryk Słonina rządził Elblągiem w latach 1998- 2012. To był czas budowania i wielu zmian, o czym mówił sam Henryk Słonina w jednej z ostatnich wypowiedzi przed wycofaniem się z życia publicznego.

Trzy kadencje pełniłem funkcję prezydenta miasta i każda następna była lepsza od poprzedniej. Udało się wiele zrobić dla miasta. Dziękuję tym elblążanom, którzy to dostrzegli. Wszystko robiłem z myślą o mieszkańcach i naszym mieście.

00:00 / 00:00

W uzasadnieniu decyzji czytamy, że Henryk Słonina jest osobą, która wywarła największy wpływ na Elbląg. Za jego prezydentury powstały nowe instytucje i ważne obiekty, które służyć będą wiele lat. Henryk Słonina za pracę w samorządzie otrzymał wiele najwyższych odznaczeń państwowych. W 2010 zasiadał w Narodowej Radzie Rozwoju przy prezydencie RP Lechu Kaczyńskim. Zmarł, po długiej chorobie, 1 marca 2020 roku.

Henryk Słonina. Fot. A.Dembińska/portEl.pl

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, ratusz, Henryk Słonina, ratusz staromiejski, sala koncertowa
Festyn służb mundurowych w Elblągu. Atrakcji nie zabrakło

Pokazy umiejętności i sprzętu, polowa kuchnia oraz konkursy z nagrodami. To tylko część atrakcji  festynu służb mundurowych w Elblągu. Podczas imprezy można było uzyskać informacje na...

Zamknij
RadioOlsztynTV