Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rośnie liczba zakażeń. Jak wygląda sytuacja w szpitalach covidowych?

Fot. PAP/Leszek Szymański

Spadła liczba pacjentów na oddziałach covidowych w Powiatowym Centrum Medycznym w Braniewie. Z 70 przeznaczonych dla nich łóżek zajętych jest 33, ponad połowa chorych korzysta z terapii tlenem. Gorsza sytuacja jest w Szpitalu Miejskim w Elblągu, gdzie liczba chorych jest mniej więcej stała. Dziś jest jest ich 76, w tym trzy osoby na intensywnej terapii.

W okresie świąt i sylwestra zmalała liczba wymazów, czego efektem był spadek zakażeń. Teraz testów przybywa i więcej jest tych potwierdzających zakażenie. Średnio to 50-60 nowych przypadków dziennie.

– Ten spadek świąteczny ewidentnie wiązał się z mniejszą liczbą testów. Sanepid dostaje informację tylko o tych dodatnich – wyjaśnia Marek Jarosz, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu.

00:00 / 00:00

Według danych Ministerstwa Zdrowia wczoraj (4 stycznia) w Elblągu i powiecie elbląskim wykonano ponad 500 wymazów, które potwierdziły 75 nowych przypadków COVID-19. W powiecie braniewskim wymazów było 64, w tym jedenaście pozytywnych.

Duży wzrost liczby zgonów w kraju i regionie. Resort zdrowia publikuje najświeższe dane

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Braniewo, koronawirus, COVID-19
W Elblągu wracają dotacje na remonty zabytków

W Elblągu po rocznej przerwie wraca konkurs na dofinansowanie remontu zabytków. O pieniądze mogą ubiegać się właściciele obiektów wymagających naprawy. Dotacje przyznawane są przez samorząd Elbląga....

Zamknij
RadioOlsztynTV