Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rosjanie coraz więcej kupują w Polsce. Najczęściej żywność, ubrania i elektronikę

Rosjanie przyjeżdżają na zakupy do Polski. Fot. KAS

Od początku roku, na wszystkich przejściach granicznych z obwodem kaliningradzkim funkcjonariusze celno-skarbowi przyjęli prawie 180 tysięcy faktur na kwotę ponad 179 milionów złotych.

To więcej niż w całym 2016 roku, kiedy zgłoszono ponad 154 tysięcy faktur o wartości 153 milionów złotych. Najnowsze dane podała Krajowa Izba Skarbowa w Olsztynie. Faktura „TAX FREE” upoważnia Rosjan do odzyskania podatku VAT od towarów zakupionych w Polsce oraz innych krajach Unii Europejskiej. Tej nocy na przejściu w Grzechotkach zatwierdzono ponad sto tysięcy takich dokumentów.

Jak wynika ze statystyk Krajowej Izby Skarbowej, na przejściach granicznych w Gronowie i Grzechotkach około 75 procent osób przekraczających granicę to Rosjanie. Dzieje się tak pomimo, że co jakiś czas spada kurs rubla i liczba naszych sąsiadów robiących zakupy w Polsce.

Najczęściej kupowane są: artykuły spożywcze, ubrania i elektronika. W Grzechotkach ostatnio zgłoszono do odprawy futro i kilka luksusowych bransoletek o wartości około 150 tysięcy euro.

Celniczka pomaga obywatelowi Rosji wypełnić zgłoszenie Tax Free

Autor: K.Piasecka za KAS
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, Rosja, podatek, zakupy, Tax Free
Ormianin przemycał papierosy przez granicę z Rosją… i wpadał za każdym razem

Ormianin po raz kolejny zatrzymany za próbę przemytu papierosów na granicy z Rosją. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymują go z kontrabandą średnio co... 10 dni. Mężczyzna...

Zamknij
RadioOlsztynTV