Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rondo zamiast skrzyżowania. Czy zmniejszy się liczba tragicznych wypadków?

Fot. GDDKiA Olsztyn

Ruszył przetarg na przebudowę skrzyżowania obwodnicy Olecka z drogą wojewódzką. W tym niebezpiecznym miejscu, w którym droga krajowa numer 65 łączy się z trasą wojewódzką numer 655, zamiast skrzyżowania powstanie rondo.

Jak popodkreśla Karol Głębocki z generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa.

Zakres zadania obejmuje też budowę ciągu pieszo-rowerowego o długości około 520 metrów po prawej stronie drogi wojewódzkiej, budowę przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu przez drogę krajową oraz budowę i przebudowę oświetlenia drogowego.

00:00 / 00:00

– To miejsce, które wymaga przebudowy – przekonuje Jerzy Szmit, prezes PiS w okręgu olsztyńskim, były wiceminister infrastruktury.

Kilkakrotne próby organizowania przetargów się nie powiodły. GDDKiA wyciągnęła z tego wniosek. Została wykonana dokumentacja i przetarg będzie już wyłącznie na wykonawstwo. Prace mogą być wykonane do końca przyszłego roku i taka jest też deklaracja ze strony olsztyńskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

00:00 / 00:00

Otwarcie ofert w przetargu ma nastąpić w połowie grudnia.

Fot. GDDKiA Olsztyn

Tragiczny wypadek na obwodnicy Olecka. Nie żyją cztery osoby

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obwodnica, GDDKiA, OLecko
Policzono, ile aut codziennie korzysta z olsztyńskiej obwodnicy

  Generalny Pomiar Ruchu prowadzony jest raz na 5 lat. Południowa obwodnica stolicy Warmii i Mazur została w nim uwzględniona po raz pierwszy. Na jej poszczególnych...

Zamknij
RadioOlsztynTV