Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policzono, ile aut codziennie korzysta z olsztyńskiej obwodnicy

 

Fot. A. Chmielewska

Generalny Pomiar Ruchu prowadzony jest raz na 5 lat. Południowa obwodnica stolicy Warmii i Mazur została w nim uwzględniona po raz pierwszy.

Na jej poszczególnych odcinkach natężenie wynosi kilkanaście tysięcy pojazdów na dobę – mówił Karol Głębocki z olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wyniki pokazują, że budowa obwodnicy spełniła swoją rolę i przejęła znaczną część ruchu z miasta. Dotyczy to zwłaszcza ruchu ciężarowego, który w samym Olsztynie odczuwalnie się zmniejszył.

00:00 / 00:00

Średnie natężenie ruchu w całym województwie wyniosło nieco ponad 7,5 tysiąca pojazdów na dobę i było o ponad 20 procent wyższe, niż w 2015 roku, gdy prowadzono poprzedni Generalny Pomiar Ruchu. Najbardziej obleganą drogą w regionie jest S7. Średnio przejeżdża nią ponad 20 tysięcy pojazdów na dobę. Najwięcej – w okolicach Elbląga – mówi Karol Głębocki z olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W badanym okresie obwodnicą Elbląga przejeżdżało 27 tysięcy 414 pojazdów na dobę.

00:00 / 00:00

Na drogach województwa jest jednak jeden odcinek drogi krajowej, który przenosi nawet jeszcze większy ruch, to odcinek w Ełku,  dodaje Karol Głębocki.

Na ruch tranzytowy nakłada się ruch lokalny. Największe średnie natężenie ruchu, było na drodze krajowej numer 65 w Ełk, to jest 29 tysięcy 289 pojazdów na dobę.

00:00 / 00:00

Województwo warmińsko-mazurskie nadal notuje najmniejsze natężenie ruchu spośród wszystkich województw.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obwodnica, droga
W Działdowie otwarto wyremontowane drogi. „To jest zmiana jakościowa”

Kilka zmodernizowanych ulic w Działdowie zostało oficjalnie oddanych do użytku. To Leśna, Wolności, Sportowa, Budowlana i Młyńska. Tylko przebudowa ulicy Leśnej kosztowała 2 miliony 830 tysięcy...

Zamknij
RadioOlsztynTV