Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rolniczy protest koło Nowego Miasta Lubawskiego. Traktory spowalniały ruch na DK15

Fot. M.Lewiński

15 ciągników, w proteście wobec polityki rolnej rządu, spowalniało ruch na drodze krajowej numer 15 na odcinku Nowe Miasto Lubawskie – Lubawa.

Rolnicy wyjechali na drogę po godzinie 9. Utrudnienia drogowe były między innymi w Bratianie – informowała aspirant Ludmiła Mroczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim.

Na jeden pas ruchu rolnicy wyrzucili obornik. Co jakiś czas grupa rolników wychodzi na drogę i schodzi z niej. Ruch na miejscu protestu odbywa się wahadłowo. Są tam też policjanci, którzy nadzorują ruch i zapewniają użytkownikom drogi bezpieczeństwo.

GDDKiA podaje, że rolnicy oprócz gnoju na jezdnię wyłożyli także odwrócone brony i baloty ze słomą. Na poboczu drogi stoją ciągniki rolnicze ale nie blokują one przejazdu.

Zabawa się skończyła. Dalej tego ucisku nie wytrzymamy. AGROunia Warmia i Mazury dziś na drodze. Nie chcą rozmawiać, ignorują problemy wiec działamy dalej

– napisali przedstawiciele AGROunii w mediach społecznościowych, gdzie zamieścili zdjęcia z protestu.

Protest zakończył się przed godziną 15.

Fot. M.Lewiński

 

Autor: B.Gajlewska
Redakcja; B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w protest, rolnicy
Protest rolników na DK 16. Utrudnienia między Iławą a Olsztynem

Na krajowej 16 trwa protest rolników. Utrudnień można spodziewać się na odcinku z Iławy do Olsztyna. Miedzy Wirwajdami a Ostródą osiemnaście ciągników rolniczych porusza się z...

Zamknij
RadioOlsztynTV