Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rok Kopernika w Elblągu. Przewodniki, gra i pieczątki dla turystów

Elbląg włączył się do obchodów Roku Kopernika. Samorząd jeszcze przygotowuje plan wydarzeń, a PTTK Ziemi Elbląskiej już zaprasza gości do Punktów Informacji Turystycznej.

Tam czekają na nich pamiątki – przewodniki, książki, magnesy, a nawet skarpetki z najsłynniejszym polskim astronomem. Dla wytrawnych turystów PTTK przygotowało też pieczątkę. One wciąż cieszą się ogromnym wzięciem, nie mogło zabraknąć tej z Kopernikiem.

Oczywiście, pieczątka jest jednym z takich przedsmaków. Turyści się cieszą i pierwsze już mają przybite w swoich dzienniczkach i zeszytach

– wyjaśnia Leszek Marcinkowski, prezes PTTK Ziemi Elbląskiej.

00:00 / 00:00

Przewodnicy też szykują swoje propozycje dla elblążan i turystów. Będzie gra miejska i wycieczki w miejsca noszące imię Mikołaja Kopernika. Przypomnijmy, że Elbląg leży na Szlaku Kopernikowskim, bo uczony w mieście bywał. Kilka tych wizyt jest potwierdzonych. Przewodnicy będę o tym opowiadać i wyjaśnią, dlaczego Kopernik nie był tu mile widziany.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w Rok Kopernika
Rozpoczął się Rok Kopernika. W regionie przygotowano prawie sto atrakcji

2023 to Rok Kopernika. Obchodzony jest podwójny jubileusz: 550. rocznicy urodzin i 480. rocznicy śmierci astronoma. Wiele wydarzeń zaplanowano na Warmii, gdzie Kopernik spędził większość swego...

Zamknij
RadioOlsztynTV