Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rodzi się coraz więcej dzieci. Ministerstwo zapowiada kontynuację programu 500 plus

Jest nas coraz więcej. W ubiegłym roku urodziło się o około 20 tysięcy więcej dzieci  niż  w 2016 – wynika ze wstępnych danych opublikowanych przez GUS w środę. 

Od stycznia do października 2017 r. urodziło się 341,1 tys. dzieci. W analogicznym okresie poprzedniego roku było to 319 tys. 603 urodzeń. Tylko w październiku urodziło się 35 tys. dzieci, czyli prawie o 3 tys. więcej niż w analogicznym miesiącu 2016 r.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska w rozmowie z PAP w grudniu zwróciła uwagę, że zdezaktualizowały się ostrożne prognozy GUS z 2014 r., zgodnie z którymi w Polsce w 2017 r. miało się urodzić 346 tys. dzieci. Jak się okazuje, prawie w każdym miesiącu 2017 r. urodziło się więcej dzieci w porównaniu do analogicznego okresu 2016 r., w związku z czym uprawnione jest mówienie o tendencji wzrostowej urodzeń w Polsce.Według szefowej resortu pracy liczba urodzeń w 2018 r. może jeszcze wzrosnąć, o ile będą spełnione pewne warunki. Wskazała nie tylko na kontynuację wypłat świadczenia 500 plus, ale i sytuację na rynku pracy, m.in. wzrost płac i stabilizację zatrudnienia.

Autor: PAP
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w niemowle, GUS
Maleje liczba rodzin korzystających z pomocy społecznej. W Olsztynie spadła o ponad 4 procent

Główny Urząd Statystyczny podał, że w 2016 roku w całej Polsce z pomocy społecznej korzystało ponad 7 procent rodzin. W liczbach bezwzględnych to spadek o prawie...

Zamknij
RadioOlsztynTV