Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Robert Kasprzycki: Jestem niespokojnym duchem

Robert Kasprzycki jest poetą, pieśniarzem, muzykiem i kompozytorem, a także tłumaczem, felietonistą, recenzentem (literackim i muzycznym), współpracującym z Gazetą Wyborczą i Tygodnikiem Powszechnym a także autorem tekstów kabaretowych.

Jest laureatem wielu konkursów poetyckich i festiwali m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w roku 1992 (I nagroda oraz Stypendium im. Wojtka Bellona), XX Spotkań „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie (pierwsza nagroda – za piosenkę „Brudny autobus do stacji Golgota”), konkursu o „Złamane Pióro” (pierwsza nagroda za oryginalną twórczość poetycką)(1994), wyróżnienie za tłumaczenie poezji Horacego i Owidiusza w Konkursie Literackim Młodych Twórców UJ(1994), wyróżnienie, wraz z grupą LIFE, na festiwalu rockowym w Węgorzewie (1994), „Grand Prix” na V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Studenckiej „Łykend” we Wrocławiu (1995). Ma na swoim koncie następujące albumy muzyczne: Niebo do wynajęcia, Światopogląd, Piosenki i nie oraz Cztery.

Do wysłuchania rozmowy z Robertem Kasprzyckim zaprasza Monika Szczygło – posłuchaj

(mszcz/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wywiad, Monika Szczygło, Przy kawie
Jerzy Skrzypczyk: Czuliśmy się jak polscy Beatlesi

Czerwone Gitary to zespół założony przez Bernarda Dornowskiego, Jerzego Kosselę, Krzysztofa Klenczona, Jerzego Skrzypczaka, Henryka Zomerskiego 3 stycznia 1965 roku, w kawiarni „Cristal” w Gdańsku Wrzeszczu....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV