Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Robert Biedroń kandyduje na prezydenta. W Elblągu ma powstać pierwszy komitet wyborczy

Fot. Aneta Pastuszka

Robert Biedroń z partii Wiosna będzie ubiegał się o fotel prezydenta Polski. Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Partia Razem popierają jego kandydaturę. Lewica już zaczyna tworzyć komitety wyborcze.

Chcemy skupiać ludzi, którzy są życzliwi nam i Robertowi i będą chcieli współpracować w kampanii czy też będą chcieli wspierać go dobrym słowem i działaniami

– podkreśla posłanka Lewicy z ugrupowania Wiosna Monika Falej.

00:00 / 00:00

Pierwszy komitet wyborczy w województwie warmińsko-mazurskim ma powstać w Elblągu. – Zapraszam do współudziału. Będziemy wysyłać informacje, gdzie będzie można się zgłaszać, jak współpracować – dodaje Falej.

Wciąż nie ma oficjalnej informacji o dacie wyborów na prezydenta Polski. Marszałek Sejmu ma ją ogłosić do 6 lutego. Wybory prezydenckie mogą odbyć się nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed zakończeniem urzędowania obecnej głowy państwa.
Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prezydent, Monika Falej, kandydat, komitet wyborczy
Posłowie Porozumienia poparli referendum ws. odwołania prezydenta Olsztyna. „Chcemy wystawić własnego kandydata”

Politycy Porozumienia Jarosława Gowina oficjalnie poparli referendum w sprawie odwołania prezydenta Olsztyna. Zamierzają także zbierać podpisy pod wnioskiem o głosowanie. Referendum w sprawie odwołania prezydenta Olsztyna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV