Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Posłowie Porozumienia poparli referendum ws. odwołania prezydenta Olsztyna. „Chcemy wystawić własnego kandydata”

Fot. K. Ośko

Politycy Porozumienia Jarosława Gowina oficjalnie poparli referendum w sprawie odwołania prezydenta Olsztyna. Zamierzają także zbierać podpisy pod wnioskiem o głosowanie.

Referendum w sprawie odwołania prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza zainicjowała grupa mieszkańców związana z byłym prezydentem Czesławem Małkowskim. Pomysł  ogłosili niedługo po prawomocnym uniewinnieniu Małkowskiego. Teraz tę inicjatywę chcą wesprzeć posłowie Porozumienia – profesor Wojciech Maksymowicz oraz Michał Wypij. Zapowiadają, że będą m.in. zbierać podpisy pod wnioskiem o referendum.

Zarzuty działaczy Porozumienia wobec prezydenta Olsztyna dotyczą „braku wizji”. Profesor Wojciech Maksymowicz przypomniał, że Piotr Grzymowicz m.in. nie zgodził się na połączenie Szpitala Miejskiego ze Szpitalem Uniwersyteckim. Michał Wypij natomiast kierował zarzuty wobec fatalnego stanu infrastruktury sportowej. Obaj posłowie zaznaczyli przy tym, że nie popierają Czesława Małkowskiego.

Jeżeli jest taka akcja podejmowana, to ze względów praktycznych trzeba się przyłączyć, bo ten prezydent się nie sprawdził

– stwierdził profesor Maksymowicz.

00:00 / 00:00

Porozumienie zapowiada też, że w przypadku odwołania Piotra Grzymowicza wystawi własnego kandydata na prezydenta Olsztyna.

Wystawimy własnego kandydata, uważamy że Olsztyna zasługuje na nową osobę, świeże spojrzenie, nową wizję rozwoju

– mówił Michał Wypij, który sam kandydował w 2018 roku. Czy teraz wystartuje ponownie? Tego dowiemy się zapewne w ciągu kilku tygodni.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, że inicjatorzy referendum muszą zebrać pod wnioskiem prawie 13 tysięcy podpisów, aby głosowanie doszło do skutku.

Fot. K. Ośko

Fot. K. Ośko

Fot. K. Ośko

Fot. K. Ośko

Fot. K. Ośko

 

Autorka: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w referendum, odwołanie, Piotr Grzymowicz, prezydent, Jerzy Szmit, Wojciech Maksymowicz, Czesław Jerzy Małkowski, Michał Wypij, uwaga, pilne
Tragedia między Szczytnem a Myszyńcem. Jedna osoba nie żyje

Śmiertelny wypadek na krajowej 53 między Szczytnem a Myszyńcem. Rano w miejscowości Dąbrowy w powiecie szczycieńskim kierowca samochodu osobowego uderzył w drzewo. Jedna osoba nie żyje,...

Zamknij
RadioOlsztynTV