Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Robbert Andringa przedłużył kontrakt z Indykpolem AZS Olsztyn

Fot. sport.egit.pl

Ostoja defensywy klubu z Kortowa spędzi na Warmii i Mazurach kolejny sezon. Robbert Andringa podpisał nowy kontrakt z Indykpolem AZS Olsztyn.

Robbert Andringa dołączył do drużyny siatkarzy ze stolicy Warmii i Mazur trzy sezony temu. Pierwszy był dla niego niezwykle udany – wraz z kolegami zajął 4. miejsce (2017/2018) w PlusLidze. Kolejny był niestety pechowy dla holenderskiego przyjmującego. Trzykrotnie doznał kontuzji lewej stopy – pierwszy raz przed rozpoczęciem zmagań, a potem dwukrotnie podczas rozgrywek ligowych.

W minionym sezonie ponownie stał się filarem defensywy zespołu z Kortowa. Ostateczny wynik drużyny, był jednak dla wszystkich niedosytem – Indykpol AZS Olsztyn zajął 8. miejsce, a rozgrywki zakończono przedwcześnie, z powodu pandemii koronawirusa.

Robbert Andringa w drużynie akademików rozegrał 76 spotkań, w których zdobył 686 punktów – 544 atakiem, 100 blokiem i 42 w polu zagrywki. Już niedługo holenderski przyjmujący będzie miał okazję, aby powiększyć swój dorobek.

Nikt nie wie, co wydarzy się w przyszłości w świecie siatkówki. Trochę to dziwne, ale to jest jeden z powodów, dlaczego zdecydowałem się pozostać w Olsztynie. Dzięki temu czuję się bezpieczny, wiedząc, że mam już klub, w którym będę występował w nowym sezonie. Głównym jednak powodem jest możliwość kontynuacji pracy z Danielem Castellanim. Początek sezonu nie był udany w naszym wykonaniu, a po przyjściu Daniela, zmieniło się wiele rzeczy – zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej. Zaczęliśmy cieszyć się siatkówką i było stać nas na wiele rzeczy.

Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA, również nie ukrywa zadowolenia z przedłużenia umowy.

Trenerowi Danielowi Castellaniemu bardzo zależało, aby reprezentant Holandii nadal grał w Olsztynie. Udało nam się porozumieć z Robbertem, jeszcze przed jego powrotem do rodzinnego kraju i bardzo się z tego cieszę. Będzie to już 4. sezon Robberta w Olsztynie, co świadczy o zadowoleniu zawodnika z reprezentowania barw Indykpolu AZS Olsztyn.

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Robotnicy wykopali naboje do Mausera. „Amunicja była w doskonałym stanie, mimo że kilkadziesiąt lat przeleżała w ziemi”

Na znalezisko z czasów drugiej wojny światowej natrafili pracownicy wykonujący prace ziemne w Przeździęku Wielkim w gminie Wielbark. Była to poniemiecka amunicja. Na miejsce pojechał patrol...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV