Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Restrykcje przedłużone do 25 kwietnia. Wyjątkiem są przedszkola i żłobki

Minister zdrowia, Adam Niedzielski. Fot. Twitter Kancelaria Premiera

Rząd przedłużył obostrzenia związane z pandemią o dwa tygodnie. Do 3 maja zamknięte będą hotele i obiekty noclegowe. Od poniedziałku otwarte zostaną żłobki i przedszkola.

Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji do 25 kwietnia. Wyjątkiem są przedszkola i żłobki. od poniedziałku dzieci wracają do przedszkoli i żłobków. Do 3 maja zamknięte będą hotele i obiekty noclegowe

– powiedział podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Do 3 maja nie będzie możliwe prowadzenie działalności hoteli i obiektów noclegowych. Minister Adam Niedzielski wyjaśnił, że to obostrzenie zostało przedłużone z powodu zbliżającej się majówki. Dodał, że chodzi o to „aby nie było dylematów związanych z podejmowaniem decyzji co do majówki”. Oznacza to, że działanie hoteli i obiektów noclegowych będzie ograniczone na dotychczasowych zasadach.

Znoszone są niektóre ograniczenia: znów dopuszczony będzie sport na świeżym powietrzu – razem będzie mogło grać 25 osób.

Minister zdrowia powiedział, że mamy już za sobą apogeum trzeciej fali epidemii. Wysoka jest natomiast liczba hospitalizacji. Adam Niedzielski wyjaśnił, że najwięcej przypadków zakażeń miało miejsce w poprzednich tygodniach, natomiast ciągle wielu chorych trafia do szpitali.

Mniej więcej w perspektywie ponad tygodnia mamy stabilizujący się trend. Ale zwróćmy uwagę, że ta stabilizacja obłożenia łóżek i respiratorów jest na bardzo wysokim poziomie. To w tej chwili jest główną przesłanką do tego, że podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień.

Według dzisiejszych danych Ministerstwa Zdrowia, liczba pacjentów chorych na COVID-19 przebywających w szpitalach zmniejszyła się o ponad 700. Obecnie zajętych jest niemal 34 tysiące łóżek covidowych. Z kolei o 56 osób spadła liczba pacjentów podłączonych do respiratorów. W sumie do respiratorów podłączonych jest 3 tysiące 457 osób.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za IAR/PAP

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uwaga, pilne, koronawirus
Kolejny wzrost liczby zakażeń. Jaka sytuacja na Warmii i Mazurach?

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane zachorowań na COVID-19. Ostatniej doby wykryto w Polsce 21 283 nowe zakażenia koronawirusem, zmarły 803 osoby. W Warmińsko-Mazurskiem jest to liczba...

Zamknij
RadioOlsztynTV