Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Reprezentantki Polski testują akwen przyszłorocznych igrzysk w Tokio. W regatach startują dwie zawodniczki z Warmii i Mazur

Fot. facebook Agaty Barwińskiej

12 reprezentantów Polski ściga się w Enoshimie w regatach Olympic Test Event, które są sprawdzianem żeglarskim przed igrzyskami w Tokio.

W Japonii biało-czerwoni rywalizować będą w sześciu z 10 klas, a trzy obsadzą podwójnie RS:X kobiet i mężczyzn oraz Laser Radial. W regatach startują też przedstawiciele Warmii  i Mazur: Agata Barwińska z MOS Iława i Madeleine Zielińska z AZS UWM Olsztyn.

Pod koniec lipca Polski Związek Żeglarski powołał pierwszych zawodników do kadry olimpijskiej. W skład weszli najbardziej utytułowani żeglarze, wśród nich w klasie Laser Radial Agata Barwińska i Magdalena Kwaśna, które wciąż walczą o przepustkę do Tokio. Okazją do zdobywania cennych punktów i doświadczenia są zawody w Enoshimie.

Po dwóch wyścigach Magdalena Kwaśna zajmuje 15. miejsce, a Agata Barwińska jest 24. W ich klasie startuje 40 zawodniczek. Natomiast po 5 wyścigach w klasie 49er druga reprezentantka Warmii i Mazur, Madeleine Zielińska z AZS UWM Olsztyn w parze z Kingą Łobodą zajmują 15. pozycję. Startują 23  pary.

Zawody potrwają do czwartku 22 sierpnia.

Autor: K.Piasecka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żeglarstwo, regaty, Japonia
Poznaliśmy zwycięzców w Żeglarskich Mistrzostwach Dziennikarzy

W Mikołajkach zakończyły się Żeglarskie Mistrzostwa Dziennikarzy. Od piątku na wodach jeziora Mikołajskiego rywalizowali żurnaliści z całego kraju, byli również goście z Białorusi. A najlepiej z...

Zamknij
RadioOlsztynTV