Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rekordowy wskaźnik bezrobocia na Warmii i Mazurach. Tak dobrze nie było od 1991 roku

Fot. Fotolia.com

 

Stopa bezrobocia w Polsce wyniosła w lipcu 7,1% i w porównaniu do czerwca nie zmieniła się – poinformowała w Olsztynie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Spadek, w granicach od 0,1 punktu procentowego do 0,2 punktu procentowego odnotowano w siedmiu województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, opolskim, podkarpackim, zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim.

Warmia i Mazury pozostają regionem z najwyższym wskaźnikiem bezrobocia, ale jak mówiła minister, tendencja jest dobra.

We wtorek, kiedy byłam w Ostródzie, mówiłam, że bezrobocie wynosi tu 12,1%. W tej chwili dane pokazują, że wynosi 12% – podkreśliła.

Elżbieta Rafalska mówiła, że choć wskaźnik w tym miesiącu się nie zmienił, to i tak od 1991 roku bezrobocie w lipcu nigdy nie było tak niskie. Natomiast zatrzymanie spadkowej tendencji w kształtowaniu się wskaźnika bezrobocia może wynikać z nasycenia rynku ofertami pracy sezonowych, które rozpoczęły się jeszcze w czerwcu  argumentowała szefowa MRPiPS.

Łącznie w całej Polsce bez pracy jest milion 141 tysięcy osób.

 

Autor: M.Lewiński
Redakcja: Ł.Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezrobocie, GUS, Elżbieta Rafalska, uwaga
Minister Rafalska: on-line złożono już ponad 130 tys. wniosków na świadczenia 500 plus

Przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczenia 500 plus na nowy okres zasiłkowy przebiega spokojnie - powiedziała w piątek w Olsztynie szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV