Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rekordowe oszustwo na kryptowaluty. Ofiara straciła prawie pół miliona

Na Warmii i Mazurach rekordowe oszustwo na internetowej giełdzie kryptowalut. Przez swoją naiwność mieszkaniec Węgorzewa stracił niemal 460 tys. zł.

61-letni mężczyzna skuszony wysokimi i szybkimi zyskami skontaktował się przez Internet z maklerem rynku kryptowalut i namówiony, zainstalował dwie złośliwe aplikacje mające pomóc w inwestowaniu na kilku rachunkach bankowych. Jak informuje st. asp. Agnieszka Filipska z policji w Węgorzewie, z mężczyzną przez kilka dni kontaktowali się rzekomi księgowi.

Jedna z tych osób założyła mężczyźnie konto inwestycyjne, dzięki któremu miał on podgląd na inwestowane pieniądze i osiągane zyski. Kiedy 61-latek chciał wypłacić to, co udało mu się zarobić, usłyszał, że musi wcześniej zapłacić 10% sumy. Kiedy tego nie zrobił, kontakt z rzekomymi inwestorami się zakończył. Wtedy mieszkaniec Węgorzewa zorientował się, że padł ofiarą oszustwa.

00:00 / 00:00

Policjanci przypominają, by zachować szczególną ostrożność podczas inwestowania pieniędzy, szczególnie w kryptowaluty. Radzą, aby już przed pierwszym przelewem dokładnie sprawdzić, czy giełda, na której chcemy inwestować, w ogóle istnieje.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w pieniądze, oszustwo, ofiara
Posłowie Wojciech Kossakowski i Jacek Protas o inflacji w Polsce i strefie euro

Inflacja w strefie euro i w Polsce była tematem dyskusji w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn. Gośćmi Marka Lewińskiego byli posłowie Wojciech Kossakowski i Jacek Protas. Inflacja...

Zamknij
RadioOlsztynTV