Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rekordowa rekrutacja do szkół branżowych w Elblągu. Zajęte są wszystkie miejsca

Fot. A. Podbielska

Szkoły uczące zawodu wracają do łask. W Elbląskich placówkach nie ma wolnych miejsc.

Jedną trzecią stanowi młodzież z podelbląskich miejscowości – mówi Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji w Urzędzie Miasta:

Przyjęliśmy wszystkich uczniów, którzy się do nas zgłosili. Jest ich prawie 2800. To jest naprawdę bardzo dobry wynik, bo naszych uczniów – elbląskich – jest 2 tysiące. Czyli pozostali to są ci, którzy chcieli do nas przyjechać.  Naszym celem jest, żeby Elbląg stał się centrum edukacji zawodowej, bo rekrutacja do tych szkół była rewelacyjna.

00:00 / 00:00

Mimo rekordowej rekrutacji – zajęcia w szkołach odbywają się na jedną zmianę. Tak jest w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych, który ma prawie dwa razy więcej uczniów niż rok temu. Nie ma też kłopotu z zajęciami praktycznej nauki zawodu – podkreśla dyrektor placówki Mariola Witomska:

Mamy kierownika praktyk. Jeśli uczeń sam nie znajdzie miejsca, w którym mógłby uczyć się zawodu, szkoła mu pomaga. Współpracujemy z pracodawcami, którzy są już sprawdzeni.

00:00 / 00:00

W elbląskich placówkach oświatowych wszystkich typów uczy się ponad 17 tysięcy dzieci i młodzieży. Uczęszczają do 21 przedszkoli, 16 szkół podstawowych, 2 ośrodków szkolno-wychowawczych oraz 12 szkół średnich i branżowych.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Zgłosił podłożenie bomby, bo chciał się zemścić na urzędnikach. 24-latek z Elbląga słono za to zapłaci

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zgłoszenie fałszywego alarmu bombowego w jednym z urzędów w Elblągu. Jak ustalono, 24-latek zrobił to ze złości, ponieważ urząd ściągnął z...

Zamknij
RadioOlsztynTV