Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rekordowa liczba zachorowań w regionie. Jak na tle województwa wypadły powiaty braniewski i elbląski?

fot. Przemysław Getka

Wzrost zakażeń koronawirusem na Warmii i Mazurach – w ciągu minionej doby odnotowano 1040 przypadków. Wśród nich jest 57 zakażeń w powiecie elbląskim oraz 26 w powiecie braniewskim.

Obecnie w powiecie elbląskim jest 526 osób zakażonych wirusem Sars-Cov-2, 939 przebywa na obowiązkowej kwarantannie domowej nałożonej przez sanepid, 2 osoby są hospitalizowane. Wyzdrowiało 148 osób.

Wszystkie przypadki nowych zakażeń to tak zwane przypadki rozproszone. Z powodu pojawiających się objawów takich jak utrzymująca się gorączka, kaszel, czy ból mięśni, mieszkańcy kierowani są na test na obecność koronawirusa przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

Od początku pandemii w powiecie elbląskim zakaziły się 664 osoby, wyzdrowiało 139, natomiast w powiecie braniewskim zakaziły się 354 osoby, a wyzdrowiało 166. W województwie warmińsko-mazurskim odnotowano 20 tysięcy  391 przypadków zakażenia wirusem Sars-CoV-2. Wyzdrowiało 7 tysięcy  548 osób.

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

Więcej w powiat elbląski, powiat braniewski
Od początku pandemii w powiecie elbląskim koronawirusem zakaziło się 526 mieszkańców, a w braniewskim 286

Nowe zakażenia koronawirusem w powiecie elbląskim oraz braniewskim. W ciągu ostatniej doby odnotowano łącznie 65 nowych przypadków. W powiecie elbląskim obecnie zakażenie wirusem Sars-CoV -2 przechodzą...

Zamknij
RadioOlsztynTV