Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Regionalna Pracownia Digitalizacji rusza z kolejnym cyklem

Fot. cyfrowewm.pl

Już ponad 400 obiektów muzealnych można obejrzeć na cyfrowewm.pl. Zaczęło się od digitalizacji warmińskich kapliczek, potem dołączyły do nich obiekty muzealne z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu i z Muzeum Warmii i Mazur.

Teraz Regionalna Pracownia Digitalizacji działająca w Centrum Światowid w Elblągu rozpoczęła cykl „Starocie? Skarby z prywatnych kolekcji”. – Chcieliśmy pokazać, że cenne i zabytkowe obiekty są nie tylko w muzeach, ale także w prywatnych kolekcjach – mówiła Urszula Jatkowska z Pracowni Digitalizacji.

00:00 / 00:00

Do tej pory zamieściliśmy na naszej stronie cztery obiekty pochodzące od kolekcjonerów – dodała Urszula Jatkowska:

00:00 / 00:00

Na stronie może m.in. zobaczyć ceramikę kadyńską z kolekcji Edwarda Parzycha – należącą do największej w Polsce i drugiej co wielkości na świecie; skrzynię żuławską Artura Wasielewskiego, a także obrazy, rzeźby, naczynia, biżuterię, monety. Twórcy strony podkreślają, że cyfrowewm.pl można znakomicie wykorzystać na lekcjach z edukacji regionalnej.

 

Autor: A. Kulik
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zabytki, Muzeum Warmii i Mazur, digitalizacja, obiekty muzealne, ceramika kadyńska
Rekordzista ma ponad 1500 aparatów fotograficznych w swoich zbiorach. Dziś w Bliższych Spotkaniach o kolekcjonerstwie

„W momencie, kiedy usłyszałem, że jest to ostatnia budka telefoniczna z Olsztyna uznałem, że jeżeli coś jest ostatnie, to wymaga pewnej opieki” - opowiadał w Bliższych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV