Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Tolkmicku ruszyły Regaty o Puchar Trzech Marszałków

Na wodach Zalewu Wiślanego w okolicach Tolkmicka i Fromborka rozpoczęły się Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków.

Oficjalne otwarcie regat odbyło się przed południem w Tolkmicku. Wzięli w nim udział marszałkowie województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego, a także przedstawiciel Federacji Rosyjskiej i burmistrz Tolkmicka.

– Tereny, od rosyjskiego Kaliningradu po polską rzekę Wisłę, należą do wyjątkowo cennych przyrodniczo – podkreśla marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Regaty o Puchar Trzech Marszałków otworzyli marszałkowie województw warmińsko-mazurskiego (po prawej) i pomorskiego (po lewej), a także przedstawiciel Federacji Rosyjskiej ( środku). Fot. K. Kaszubski

Na obszarze tym znajdują się parki krajobrazowe, liczne rezerwaty, stare drzewostany, nadmorskie wydmy i dziesiątki atrakcji przyrodniczych. Nad Zalewem Wiślanym ciągnie się 50 kilometrów nadmorskich plaż. Zarówno Zalew Wiślany jak i Zatoka Gdańska stwarzają doskonałe warunki do żeglowania i właśnie ten rodzaj aktywności chcą wypromować marszałkowie województw.

Regaty o Puchar Trzech Marszałków otworzyli marszałkowie województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego, a także przedstawiciel Federacji Rosyjskiej. Fot. K. Kaszubski

Wyniki regat znane będą w sobotę (2 lipca) wieczorem. Wówczas odbędzie się dekoracja zwycięzców. Natomiast w niedzielę (3 lipca) na optymistkach ścigać się będzie młodzież. Oprócz sportowej rywalizacji w programie są także koncerty szantowe, spotkania środowiska żeglarskiego i wiele innych atrakcji.

Zalew Wiślany. Fot. S. Ostrowski

Zalew Wiślany. Fot. S. Ostrowski

 

(gaj/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Tolkmicko, Frombork, żeglarstwo, regaty, Zalew Wiślany
Twoje miasto – Tolkmicko

Radio Olsztyn prezentuje cykl audycji pt. Twoje miasto – warto wybrać Warmię i Mazury. W kolejnym odcinku odwiedzamy położone nad Zalewem Wiślanym Tolkmicko. W mieście znajduje...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV