Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -8 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Referendum w Ostródzie nie odbędzie się. Bezpieczeństwo ludzi jest najważniejsze

Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak

Referendum w sprawie odwołania burmistrza Ostródy Zbigniewa Michalaka nie odbędzie się 29 marca. Nowy termin nie jest na razie znany.

W delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu poinformowano, że decyzja w sprawie odwołania referendum została już podjęta. W przyszłym tygodniu wydane zostanie postanowienie w tej sprawie.

Do elbląskiej delegatury wpłynęły pisemne rezygnacje ośmiu członków Obwodowej Komisji Wyborczej w Ostródzie. Ze względu na obowiązujący w Polsce stan zagrożenia epidemicznego – bezpieczeństwo członków komisji wyborczych i uczestników referendum – Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostródzie odradza przeprowadzenie referendum.

W tej sytuacji do Krajowego Biura Wyborczego i Państwowej Komisji Wyborczej wysłane zostały pisma z prośbą o zawieszenie referendum. Jak ustalił niezależny portal regionu ostródzkiego Nasz Głos, Krajowe Biuro Wyborcze przychyliło się do prośby. Nowy termin referendum zostanie ustalony po uspokojeniu się sytuacji epidemicznej.

Zbigniew Michalak jest burmistrzem Ostródy pierwszą kadencję. Startował w wyborach jako kandydat KWW Niepartyjni Niezależni. W drugiej turze zdobył 52,82 procent głosów, pokonując ówczesnego burmistrza Czesława Najmowicza z KW PiS.

 

 

Redakcja: B.Świerkowska za Nasz Głos

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w referendum, burmistrz, Ostróda, Zbigniew Michalak
Dwa kolejne przypadki koronawirusa w regionie. Do szpitala w Ostródzie trafili mężczyźni, którzy wrócili z zagranicy

Są dwa kolejne przypadki osób zakażonych koronawirusem w województwie warmińsko-mazurskim. To mężczyźni: 59-latek wrócił z Włoch, a 38-latek - z Austrii. Obaj są hospitalizowani w Ostródzie,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV