Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ratusz czeka na dokumenty dotyczące hali Urania. Dzisiaj mija termin

Hala Urania w Olsztynie. Fot. P.Getka

Samorząd Olsztyna chce wyremontować halę widowisko-sportową Urania. Zgłosiły się cztery firmy, ale wszystkie zaproponowały wyższe ceny, niż zaplanowane na ten cel. W tym tygodniu okaże się, czy ratusz będzie szukał dodatkowych pieniędzy, czy unieważni przetarg na remont.

– Przebudową hali Urania zainteresowane są cztery firmy. Niestety kwoty jakie zaproponowały mocno przewyższają zaplanowany budżet na ten cel. Na modernizację przeznaczyliśmy około 175 milionów złotych, w tej kwocie jest dofinansowanie unijne. Ale najniższa oferta złożona w przetargu opiewa na sumę blisko 195 milionów złotych – poinformowała rzeczniczka prasowa ratusza Marta Bartoszewicz.

Jak przyznała, w związku z tym, firma, która zaproponowała najniższą ofertę cenową została wezwana przez ratusz do uzupełnienia dokumentów.

Czas wyznaczony tej firmie upływa w poniedziałek, 12 kwietnia. Gdy otrzymamy to, czego oczekujemy wówczas dopiero zbadamy tę ofertę pod względem formalnym

– dodała Bartoszewicz. Zaznaczyła, że obecnie samorząd Olsztyna „stoi przed dylematem – unieważniać przetarg, czy spróbować wygospodarować brakujące środki w budżecie”.

Wstępnie skłaniamy się ku tej drugiej opcji, jednak na to musi wyrazić zgodę Rada Miasta

– zastrzegła Bartoszewicz.

Wizja nowej Uranii została wskazana w ogólnopolskim konkursie architektonicznym. Komisja w marcu 2016 roku zdecydowała, że najlepszą koncepcję przygotowali olsztynianie z Urban Architect. I to właśnie ta pracownia przygotowała projekt, który ma być realizowany.

W głównej bryle zlokalizowane będzie wielofunkcyjne boisko, wykorzystywane m.in. w rozgrywkach siatkarskich, piłki ręcznej, koszykówki, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, badmintona, futsalu, boksu. Będzie zlokalizowane niżej niż obecne, a widownia ma liczyć 4045 miejsc.

Z tą bryłą połączona będzie kolejna, mniejsza, a w niej m.in. sala treningowo-rozgrzewkowa z miejscami na widowni dla 500 osób, sala podnoszenia ciężarów, judo, siłownia oraz zaplecze sanitarno-szatniowo-rehabilitacyjne z pomieszczeniami dla zawodników, sędziów, trenerów, cheerleaderek. Poza przebudową hali w projekcie ujęta została budowa lodowiska zewnętrznego i parkingu podziemnego.

Urania jest jedynym tak dużym obiektem widowiskowo-sportowym w Olsztynie i regionie.

 

Autor: J.Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ratusz, przetarg, dokumenty
Po raz trzeci próbowano sprzedać dawny areszt. Bezskutecznie

Starostwu Powiatowemu w Ostródzie nie udało się znaleźć kupca na dawny areszt śledczy dla kobiet, którego cena wywoławcza wynosiła 1,4 mln zł. Nikt nie wpłacił wadium...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV