Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radosław Kawęcki złotym medalistą mistrzostw świata. Katarzyna Wasick z brązem

Fot. EPA / ALI HAIDER

Czwarty w karierze triumf Radosława Kawęckiego w mistrzostwach świata na krótkim basenie. Zawodnik AZS AWF Warszawa zdobył w Abu Zabi złoty medal na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym.

30-letni głogowianin uzyskał czas 1.48,68. Drugie miejsce zajął Amerykanin Shaine Casas – 1.48,81, a trzecie Niemiec Christian Diener – 1.48,97.

Polak spokojnie rozpoczął wyścig. W połowie rywalizacji był piąty. Na prowadzenie wyszedł na ostatniej długości.

W rozgrywanych od 1993 roku mistrzostwach świata na krótkim basenie biało-czerwoni zgromadzili do tej pory 26 medali – 4 złote, 6 srebrnych i 16 brązowych. Wszystkie krążki z najcenniejszego kruszcu zdobył Kawęcki.

Po raz pierwszy na najwyższym stopniu MŚ stanął w 2012 roku w Stambule. Skutecznie bronił tytułu w 2014 w Dausze i w 2016 w Windsor. Natomiast w 2018 w Hangzhou wywalczył brąz. W dorobku ma również srebro na 100 m st. grzbietowym zdobyte w 2014 roku.

Nieco ponad pół godziny później miejsce na najniższym stopniu podium wywalczyła Katarzyna Wasick. Polka, na stałe mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, była trzecia w finale 50 metrów stylem dowolnym. Miała czas 23,40 s. Szybciej od niej popłynęły Szwedka Sarah Sjoestroem – 23,08 i Holenderka Ranomi Kromowidjojo – 23,31. Wasick, w przeciwieństwie do kolegi z reprezentacji, do tej pory nie miała w dorobku medalu z mistrzostw świata na krótkim basenie.

Mistrzostwa zakończą się we wtorek.

Fot. EPA / ALI HAIDER

Autor: PAP
Redakcja: K. Ośko

Więcej w pływanie, Mistrzostwa Świata
W Olsztynie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Juniorów Młodszych w pływaniu

570 zawodników ze 150 klubów z całego kraju rywalizowało w Zimowych Mistrzostwach Juniorów Młodszych w olsztyńskiej Aquasferze. - Impreza stoi na wysokim poziomie - powiedział Grzegorz...

Zamknij
RadioOlsztynTV