DZIŚ: 11 °C pogoda dziś

W Olsztynie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Juniorów Młodszych w pływaniu

570 zawodników ze 150 klubów z całego kraju rywalizowało w Zimowych Mistrzostwach Juniorów Młodszych w olsztyńskiej Aquasferze. – Impreza stoi na wysokim poziomie – powiedział Grzegorz Gaszyk, prezes warmińsko-mazurskiego okręgowego związku pływackiego.

Wczoraj w sztafecie padł rekord Polski stylem dowolnym, więc jesteśmy z poziomu sportowego zadowoleni. Reprezentanci naszego województwa w większości awansują do finału B. Jesteśmy więc zadowoleni, że pokazują się w seriach finałowych i są w stanie powalczyć z najlepszymi w kraju.

00:00 / 00:00

Na 200 metrów stylem motylkowym 12. miejsce zajął Adam Łojewski z Kormorana Olsztyn, 16. na sto metrów stylem zmiennym wywalczyła Monika Dziuba ze SWIMLAND Olsztyn. Natomiast na 4×100 metrów stylem zmiennym na 18. lokacie uplasowała się drużyna z Kormorana Olsztyn w składzie: Bartosz Drankowicz +0,78 34.07 1:11.10, Adam Łojewski +0,46 29.83 1:04.15, Maksymilian Olszyński +0,30 33.88 1:12.81, Adrian Malinowski.

Drugi dzień zmagań triathlonistów w Szczytnie

W Szczytnie trwa dwudniowa impreza sportowa - Triathlon Szczytno. Wczoraj rywalizowano na krótszych odcinkach, ale dziś zawodnicy pokonywali dystanse olimpijskie. To już 4. odsłona tych zmagań...