Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni zmienili budżet Olsztyna. Powstaną dwie ważne inwestycje

Olsztyńscy radni pilnie zmienili budżet miasta, by nie stracić rządowego dofinansowania na dwie inwestycje. Olsztyńscy radni – choć lipiec jest dla niech miesiącem urlopowym – wzięli udział w nadzwyczajnej sesji rady miasta.

Tematem były przesunięcia w budżecie, które pozwolą zrealizować dwie inwestycje – budowę wiaduktu na Tracku oraz budowę ulicy Plażowej wraz z remontem ulicy Pstrowskiego. Na obie miasto dostało w ubiegłym roku dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład. Po przetargach okazało się, że wykonawcy żądający znacznie wyższych kwot, niż szacowano.

Szacunki mówiły o 35 milionach złotych, tymczasem najtańsze oferty na oba projekty opiewały łącznie na 47 milionów. Trzeba więc było znaleźć dodatkowe 12 milionów złotych. Dlatego – by nie stracić dofinansowania – miasto zrezygnowało na razie z trzech innych, mniejszych projektów: budowy zadaszenia amfiteatru oraz remontu dachów na dwóch budynkach należących do miasta.

Radni po krótkiej dyskusji zgodzili się na ten zmiany. Za było 18 osób.

To projekty, które z punktu widzenia gminy są ważne komunikacyjnie, dlatego chcielibyśmy je zrealizować

– mówi Łukasz Łukaszewski, przewodniczący klubu radnych współrządzącej miastem Koalicji Obywatelskiej.

00:00 / 00:00

Od głosu wstrzymali się radni klubu Prawa i Sprawiedliwości, choć w czasie dyskusji przekonywali, że popierają te inwestycje. Dlaczego więc nie głosowali za zmianami?

Głosowaliśmy przeciwko takiemu kształtowi budżetu na bieżący rok, ale teraz przy zmianach i przesunięciach nie chcemy przeszkadzać

– wyjaśnia Radosław Nojman, szef klubu radnych PiS.

00:00 / 00:00

Umowy na inwestycję na Tracku oraz budowę ulicy Plażowej i remont Pstrowskiego ratusz chce podpisać w przyszłym miesiącu.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, wiadukt, radni, rada miasta Olsztyna
Kolejna duża inwestycja ominie Olsztyn?

Gmina Stawiguda ma szansę na kolejną dużą inwestycję. Władze gminy informują o zaawansowanych rozmowach na temat wybudowania dużego centrum logistycznego. W tej chwili powstaje tam centrum...

Zamknij
RadioOlsztynTV