Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Radni przyjęli uchwałę w sprawie ustalenia sieci przedszkoli publicznych prowadzonych przez gminę

fot. Przemysław Getka

Olsztyńska Rada Miasta przyjęła projekt uchwały w sprawie ustalenia sieci przedszkoli publicznych prowadzonych przez gminę. Trwa nadzwyczajna sesja.

Za przyjęciem uchwały było 18 radnych, jeden przeciw, trzech radnych wstrzymało się od głosu. Głosowanie poprzedziło sprawozdanie dyrektor wydziału edukacji Teresy Wiśniewskiej, która procedowaną sieć przedszkoli przedstawiła w liczbach.

Głos zabrała też wice prezydent Ewa Kaliszuk, która zapewniła, że w wszystkie dzieci w roku szkolnym znajda miejsce w przedszkolach.

Jest opinia pozytywna kuratora oświaty w tym zakresie. Wszystkie dzieci mamy zaopiekowane, jeśli chodzi o edukację przedszkolną. Mamy również w ramach konkursu ofert 4 przedszkola niepubliczne, które przyjmą nasze dzieci, jeśli chodzi o potrzebę miejsc w ramach 1 złotówki.

00:00 / 00:00

W Olsztynie, według przedstawionego sprawozdania, działa 30 przedszkoli publicznych w tym trzy specjalne. Jest też 5 przedszkoli publicznych, których nie prowadzi gmina i 51 niepublicznych.

W sprawie sieci przedszkoli nie było zapytań radnych. Pojawiły się za to głosy opozycji z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy podnieśli, że uchwała o sieci przedszkoli nie stanęła na komisji edukacji, która powinna ją zaopiniować.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rada Miasta, sesja, uchwała
Radni PiS pytają o bezpieczeństwo pasażerów w olsztyńskiej komunikacji miejskiej

Kolejny przykład złego traktowania radnych klubu PiS w olsztyńskiej radzie miasta – mówią sami zainteresowani i wywołują temat bezpieczeństwa pasażerów komunikacji miejskiej w Olsztynie. Chodzi o...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV