Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni PiS pytają o bezpieczeństwo pasażerów w olsztyńskiej komunikacji miejskiej

fot. Przemysław Getka

Kolejny przykład złego traktowania radnych klubu PiS w olsztyńskiej radzie miasta – mówią sami zainteresowani i wywołują temat bezpieczeństwa pasażerów komunikacji miejskiej w Olsztynie. Chodzi o uniemożliwienie zadania pytania o procedury dotyczące kontroli stanu trzeźwości kierowców MPK podczas ostatniej sesji.

Temat nie był planowany przed zgromadzeniem. Wywołał go wypadek w Warszawie, gdzie w minionym tygodniu kierowca pod wpływem amfetaminy wypadł z wiaduktu. Zmarła jedna osoba, 17 zostało poszkodowanych. Pytania o procedury kontroli kierowców przed wyjazdem w trasę nie zostało przyjęte, dziś radni pytają więc o nie za pośrednictwem mediów.

Sprawa jest poważna – wystarczy spojrzeć na liczby – mówił podczas konferencji radny klubu PiS Jarosław Babalski. W godzinach szczytu ulicami Olsztyna jeździ 165 autobusów i 12 tramwajów. W minionym roku spółka przewiozła 43 tys. pasażerów.

Rzecznik spółki MPK nie chciał oficjalnie komentować sprawy, bo jak uznał, jest to spór polityczny. Przyznał jednak, że w spółce zgodnie z regulaminem pracy nie ma możliwości kontroli kierowców. Regulamin jasno precyzuje, że kierowca w pracy ma być trzeźwy i wypoczęty. Kontrole są doraźne, kiedy dyspozytor lub pasażerowie zgłoszą swoje uwagi dotyczące stanu kierowcy. wtedy interweniuje policja, ale takich przypadków w ostatnich latach nie było.

Przewodniczący rady miasta w Olsztynie Robert Szewczyk odpowiada natomiast, że radni PiS pytanie powinni sformułować pisemnie jako interpelację. O procedury chcieli jednak pytać w sprawach różnych, a te według regulaminu przeznaczone są jedynie do spraw organizacyjnych sesji.

 

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rada Miasta, MPK, narkotyki, alkohol, bezpieczeństwo, PiS, radni, kierowcy, Robert Szewczyk, komunikacja miejska, Jarosław Babalski, pasażerowie
„Apelujemy o wzajemny szacunek”. Znani kolarze torowi włączyli się do akcji Inspektoratu Transportu Drogowego

Kolarze apelują do kierowców o rozwagę i poszanowanie praw rowerzystów. Polscy medaliści mistrzostw Europy i świata w kolarstwie torowym, Adrian Tekliński i Mateusz Rudyk wsparli akcję...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV