Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni Prawa i Sprawiedliwości pytają prezydenta Olsztyna o turecki tramwaj

Konferencja radnych PiS w sprawie tureckiego tramwaju, fot. M.Lewiński

Olsztyńscy radni Prawa i Sprawiedliwości interpelują do prezydenta Grzymowicza w sprawie nowego taboru tramwajowego. Miasto ma przeznaczyć na ten cel około 110 milionów złotych.

Możliwość dostawy 12 tramwajów dla Olsztyna potwierdziła jedynie turecka firma Durmazlar. Zaniepokojony tym faktem jest m.in. radny PiS Jarosław Babalski, który zadaje prezydentowi kilka pytań.

Jakie doświadczenie na rynku producentów tramwajów ma firma Durmazlar i ile lat funkcjonuje w tej branży? Czy produkcja tramwajów to wiodąca specjalność tej firmy, jaka jest forma prawna funkcjonowania tego przedsiębiorstwa i w jakich krajach eksploatowane są pojazdy firmy Durmazlar?

– pytał Babalski na konferencji prasowej radnych Prawa i Sprawiedliwości. W jego ocenie odpowiedzi oczekują nie tylko samorządowcy, ale przede wszystkim mieszkańcy Olsztyna.

Jeśli miasto pozytywnie odpowiedziałoby na ofertę tureckiej firmy będzie to jej debiut na europejskim rynku. Zgodnie ze specyfikacją przetargu pierwsze dwa tramwaje miałyby pojawić się w Olsztynie 18 miesięcy po dacie zawarcia umowy, ostatnie dwa – 23 miesiące od tej daty. Tramwaje muszą być wyposażone w monitoring i system zliczania pasażerów, a ich pojemność wynosić co najmniej 200 pasażerów.

Dodajmy, że zgodnie z informacjami przekazanymi nam przez biuro prasowe Urzędu Miasta – prezydent odpowie na interpelację radnych w ustawowym terminie.

 

Autor: M.Lewiński
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Grzymowicz, tramwaj, Jarosław Babalski
Jarosław Babalski (PiS): Jeśli wygramy wybory, zbudujemy stadion w Olsztynie. Jan Tandyrak (PO): Wynik wyborów nic nie zmieni

Zdobycie środków z budżetu centralnego na budowę nowego stadionu Stomilu w Olsztynie obiecał w Porannych Pytaniach  Jarosław Babalski – o ile Prawo i Sprawiedliwość wygra jesienią...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV