Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni Białej Piskiej zagłosowali. Będą dodatkowe wypłaty dla nauczycieli


Jedna sesja się nie odbyła, zwołano drugą. A to wszystko w ciągu zaledwie kilku godzin. Ostatecznie jednak radni Białej Piskiej w ostatnim możliwym terminie przegłosowali dodatkowe wypłaty dla nauczycieli.

Kilka dni temu przewodniczący Rady Miejskiej zakończył sesję po minucie, bo w sali nie było niezbędnego sprzętu, chociaż w innym budynku czekało gotowe pomieszczenie z potrzebnym wyposażeniem. Zaplanowaną na godzinę 9.00 sesję przewodniczący ponownie zwołał w sali bez nagłośnienia, ale obrady nawet się nie rozpoczęły. Przed budynkiem na efekty głosowania czekali nauczyciele.

Ostatecznie grupa radnych przeszła do przygotowanej sali i o godzinie 12.00, na wniosek burmistrza sesję zwołała wiceprzewodnicząca rady. Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę, która umożliwia wypłatę pracownikom oświaty dodatkowych świadczeń z tytułu nadgodzin oraz wydatków poniesionych na sprzęt do zdalnego nauczania.

Nauczyciele, pracownicy szkolnej administracji i zespołu obsługi szkół dostaną dodatkowe wypłaty jeszcze w tym roku.
Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sesja, Biała Piska
Pracownicy oświaty z Białej Piskiej nie dostaną dodatkowych pieniędzy przed świętami

Nauczyciele oraz pracownicy administracji i zespołu obsługi szkół z Białej Piskiej nie dostaną przed świętami dodatkowych pieniędzy. Wszystko z powodu sesji Rady Miejskiej, która trwała minutę....

Zamknij
RadioOlsztynTV