Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 31 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pracownicy oświaty z Białej Piskiej nie dostaną dodatkowych pieniędzy przed świętami

Fot. fotolia

Nauczyciele oraz pracownicy administracji i zespołu obsługi szkół z Białej Piskiej nie dostaną przed świętami dodatkowych pieniędzy. Wszystko z powodu sesji Rady Miejskiej, która trwała minutę.

Pracownicy oświaty liczyli na dodatkowe pieniądze za nadgodziny, dodatek wiejski oraz 500 zł za wydatki na sprzęt do zdalnego nauczania. Uchwała, która umożliwiałaby wypłatę miała być podjęta na nadzwyczajnej sesji.

Przewodniczący Rady Miejskiej otworzył sesję i za chwilę zamknął, ponieważ uznał, że sala nie nadaje się do obrad. Sesja odbyła się w starej sali konferencyjnej, chociaż samorząd przygotował inne miejsce, o czym wcześniej poinformował przewodniczącego. Nowa sala znajduje się poza urzędem i tam zamontowano nagłośnienie, ekran i inne potrzebne sprzęty.

Burmistrz gminy złożyła wniosek o zwołanie kolejnej nadzwyczajnej sesji na 23 grudnia. Jeśli do niej dojdzie i uchwała zostanie podjęta, to nauczyciele mają szansę na wypłatę dodatkowych świadczeń jeszcze w tym roku.
Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sesja, szkoła, Rada Miejska, Biała Piska, oświata
„Smutny, szary, ale pełen nadziei”. Przyszłoroczny budżet Ełku uchwalony

Dochody 331 milionów złotych, a wydatki 360 milionów. Radni miejscy w Ełku uchwalili budżet na przyszły rok. Smutny, szary, ale pełen nadziei - takie określenia dotyczące...

Zamknij
RadioOlsztynTV