Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rachmistrzowie pomagają mieszkańcom Elbląga w Narodowym Spisie Powszechnym

Długopis i notes

Do godziny 14 w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu czynne jest stanowisko, w którym pracownicy Gminnego Biura Spisowego  oraz rachmistrzowie spisowi pomagają wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym.

Termin na dokonanie tego obowiązku upływa 30 września. Preferowaną formą jest samospis internetowy. Jest też możliwość umówienia się w domu z rachmistrzem, można też zrealizować ten obowiązek przez telefon.

Osobom, które nie zdecydowały się na żaden z tych sposobów elbląski samorząd oferuje spotkanie w punkcie spisowym.

Spis jest obowiązkowy dla każdego Polaka i obcokrajowca mieszkającego w kraju, a także dla rodaków czasowo przebywających poza jego granicami

– przypomina Joanna Urbaniak, rzeczniczka prezydenta Elbląga.

Z kolei od poniedziałku (27 wrześni) do czwartku (30 września), w elbląskim urzędzie miejskim od rana do godziny 19 dyżurować będą rachmistrzowie oraz przedstawiciele Gminnego Biura Spisowego, którzy pomogą w dokonaniu spisu. Na chętnych czekają w biurze, gdzie wydawane są zwykle dowody osobiste.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Do Elbląga zjechali lokalni producenci żywności. Świadomie wybieramy to co polskie i zdrowe

W Elblągu drugi dzień targów promujących lokalnych producentów żywności i Polski E-bazarek. To platforma sprzedażowa stworzona do handlu przez internet dla tej branży. Rolnicy i małe...

Zamknij
RadioOlsztynTV