Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pulsujące światła na kolejnym skrzyżowaniu w Olsztynie. Kierowcy jadą płynniej

Fot. A. Skrago

Pulsujące żółte zamiast czerwonego – kierowcy w Olsztynie przez kolejne skrzyżowanie przejeżdżają płynniej. Wyłączone zostały światła na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i 1 Maja.

To efekt dobrych doświadczeń po wyłączeniu świateł na rondzie Bema w czasie remontu ul. Partyzantów  i otwarciu dodatkowego zjazdu z ronda w ul. Kopernika. Sygnalizacja jest przełączana w tryb pulsującego żółtego światła ok. godz. 6:30. W trójkolorowy system przechodzi ponownie ok. godz. 17:20. Od czasu włączenia świateł pulsujących nie doszło do żadnego wypadku.

Teraz postanowiono włączyć światła pulsujące na skrzyżowaniu ulic Partyzantów z 1 Maja. Zaczęło się od testu w środę, który wypadł pomyślnie. Komisja zadecyduje, czy zostawić światła pulsujące do końca remontu ulicy Partyzantów, czyli do połowy lipca.

Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ma też zdecydować, na których olsztyńskich skrzyżowaniach można zamontować strzałki warunkowego skręcania w prawo, które wcześniej były w dużej części zlikwidowane.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago.

Autorka: A.Skrago
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ruch, sygnalizacja, światła
Kończy się świąteczna akcja drogówki. W ciągu weekendu zatrzymała 36 pijanych kierowców

Od piątku do dzisiejszego wieczora na drogach regionu doszło do 23 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 27 zostało rannych. Policjanci podsumowują świąteczny weekend na...

Zamknij
RadioOlsztynTV