Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kończy się świąteczna akcja drogówki. W ciągu weekendu zatrzymała 36 pijanych kierowców

Od piątku do dzisiejszego wieczora na drogach regionu doszło do 23 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 27 zostało rannych. Policjanci podsumowują świąteczny weekend na drogach Warmii i Mazur

Rok temu w 19 wypadkach zginęło 6 osób.Podobna jest natomiast liczba pijanych kierowców. Od piątku na Warmii i Mazurach zatrzymano 36 nietrzeźwych kierujących.  W drugi dzień świąt wieczorem w Klewkach na trasie krajowej numer 53 między Olsztynem a Szczytnem osobowy opel potrącił pieszego, kierowca był trzeźwy.

W całym kraju w czasie świąt pracuje około 10 tysięcy funkcjonariuszy patrolujących  m.in.  drogi wyjazdowe.

Jak powiedział mł. asp. Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji, od piątku do wtorkowego poranka  na polskich trasach doszło do 330 wypadków drogowych, w których zginęło 34 osoby, a 385 zostało rannych. Zatrzymano blisko 700 nietrzeźwych kierowców.

Policjanci będą pomagać kierowcom w bezpiecznym dotarciu do domów, ale nie będzie taryfy ulgowej dla tych, którzy będą naruszali przepisy ruchu drogowego i dla „piratów drogowych” stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa. Koncentrujemy się też na kontroli sposobu przewożenia pasażerów, na tym czy dzieci są w fotelikach, a pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Zbadamy też stan techniczny pojazdów i skontrolujemy uprawnienia do kierowania.

– podkreślił Rzeczkowski.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i rozsądek.

 

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, święta, drogówka, droga, ruch, kontrole
W drugim dniu świąt Bożego Narodzenia kościół wspomina pierwszego męczennika

Święty Szczepan był jednym z pierwszych diakonów, którzy pomagali apostołom. Za głoszenie wiary w Jezusa został oskarżony i ukamienowany. Zginął około 36 roku w Jerozolimie. Święty...

Zamknij
RadioOlsztynTV