Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ptasi piknik nad Zalewem Wiślanym. To jedno z niewielu takich miejsc w Europie

Ptasi piknik. Fot. Nadleśnictwo Elbląg

Nad Zalewem Wiślanym od kilku tygodni trwają jesienne przeloty ptaków. W punkcie obserwacyjnym Nadleśnictwa Elbląg w leśniczówce Krynica Morska od lat znajduje się  stanowisko ornitologów, którzy obserwują migracje i liczą ptaki.

Do akcji mogą się włączyć także miłośnicy przyrody, dla których leśnicy przygotowali 10. edycję Ptasiego Pikniku. Jak mówi Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg, Ptasi piknik odbywa się na Mierzei Wiślanej, bo jest to jedno z miejsc do obserwacji zjawiska migracji ptaków w Europie.

W czasie dwóch dni obserwacji, z doświadczenia wiemy, że jesteśmy w stanie naliczyć ponad 100 tysięcy ptaków z ponad 100 gatunków. Można też zaobserwować najdziwniejsze i rzadko spotykane ptaki.

00:00 / 00:00

Ptaki można obserwować ze specjalnej wieży.

Wieża powstała dlatego, że coraz więcej osób interesuje się obserwacjami ptaków, głównie dlatego, że Mierzeja, to jedno z czterech miejsc najbardziej atrakcyjnych pod względem ilości przelatujących ptaków w Europie. Coraz więcej osób tu przyjezdża i interesuje się takim sposobem spędzania czasu.

00:00 / 00:00

Ptasi Piknik na Mierzei Wiślanej potrwa dwa dni. Oprócz obserwacji są tam warsztaty i nauka rozpoznawania gatunków, a także wykłady dotyczące ptaków.

Ptasi piknik. Fot. Nadleśnictwo Elbląg

Autor: M. Stankiewicz
redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ptaki, Mierzeja Wiślana, ptasi piknik
Zobacz jak powstaje „serce” kanału na Mierzei Wiślanej

Na śluzie, która będzie sercem kanału żeglugowego łączącego Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym trwa betonowanie tzw. wanny szczelnej. Jest to ogromna komora o długości 230 m,...

Zamknij
RadioOlsztynTV