Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PSL wybrał prezesa partii w regionie. W zjeździe uczestniczył Władysław Kosiniak-Kamysz

Fot. M. Kwiatkowska

Gustaw Marek Brzezin ponownie wybrany prezesem PSL w województwie warmińsko-mazurskim. W Olsztynie obradował Wojewódzki Zjazd Delegatów Polskiego Stronnictwa Ludowego. 

Sprawujący urząd marszałka Brzezin otrzymał 148 głosów, jego kontrkandydat Bogdan Meina – 13. Zwycięzca zapowiedział dalszą pracę na rzecz Warmii i Mazur. Gustaw Marek Brzezin stoi na czele struktur wojewódzkich Polskiego Stronnictwa Ludowego od 2016 roku.

Dobrze spożytkować pieniądze dla regionu. Musimy dobrze zagospodarować miliard 731 milionów euro. Przy racjonalnym udziale Polskiego Stronnictwa Ludowego w tym procesie są duże szanse, żeby spowodować dalszy rozwój Warmii i |Mazur.

00:00 / 00:00

W Wojewódzkim Zjeździe Delegatów PSL w Olsztynie uczestniczył prezes partii Władysław Kosiniak-Kamysz, który podkreślał sukcesy ludowców na Warmii i Mazurach.

Jesteśmy w województwie, w którym rządzimy. Mamy marszałka województwa i silną reprezentację parlamentarną: pani poseł Urszula Pasławska i pan poseł Zbigniew Ziejewski są bardzo aktywni i decydują o kierunkach Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Władysław Kosiniak-Kamysz podczas konferencji prasowej mówił między innymi o remoncie olsztyńskiej hali Urania.

Chodnik, droga, ścieżka rowerowa. My za to odpowiadamy. Jesteśmy bliżej ludzi, niż ci, z którymi tworzymy koalicję. To inwestycja w sport lokalny i wiejski, kobiety na wsi i wielka inwestycja w halę Urania w Olsztynie. Od 1978 roku nie modernizowana, wtedy wybudowana, teraz będzie zrealizowana również dzięki decyzjom o charakterze programowym Polskiego Stronnictwa Ludowego. Można powiedzieć, że to będzie zielona Urania.

Przebudowa Uranii ma się zakończyć jesienią 2023 roku i kosztuje prawie 200 milionów złotych, część funduszy dołożył samorząd województwa.

Fot. M. Kwiatkowska

Fot. M. Kwiatkowska

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PSL, PO, Jacek Protas, Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Gustaw Marek Brzezin
PO i PSL wybierają swoje władze. Kto zostanie liderem na Warmii i Mazurach?

W Olsztynie obraduje Wojewódzki Zjazd Delegatów Polskiego Stronnictwa Ludowego, który ma wybrać nowego prezesa w regionie. Dziś także odbywają się wewnętrzne wybory w Platformie Obywatelskiej. O...

Zamknij
RadioOlsztynTV