Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

PSL ma dobrych kandytatów

Konferencja PSL w Olsztynie, od lewej stoją: Gustaw Marek Brzezin, wiceminister Urszula Pasławska, Stanisław Żelichowski i wiceminister Tomasz Jędrzejczak. Fot. D. Grzymska.

Polskie Stronnictwo Ludowe wystawi swoich kandydatów w wyborach na prezydenta i radnych miejskich w Elblągu – zapowiedział Stanisław Żelichowski, prezes Ludowców na Warmii i Mazurach.

Prezes PSL nie zdradził jednak szczegółów. Nie chciałbym, aby kandydaci dowiedzieli się o tej propozycji z mediów – dodał Stanisław Żelichowski:

00:00 / 00:00

Pośpiech w konstruowaniu list wyborczych, to pokłosie referendum, w którym wzięło udział ponad 24 tysiące elblążan, z czego ponad 23 tysiące było za odwołaniem prezydenta Elbląga i ponad 22 i pół tysiąca za odwołaniem Rady Miasta.

Wynik referendum zaskoczył wszystkich, także PSL – powiedział Stanisław Żelichowski:

00:00 / 00:00

Jego zdaniem, powinna być utrzymywana ciągłość władzy, a w tym przypadku zarówno prezydent jak i rządzącą w Radzie Miasta Platforma przepuszczali ciągłe ataki na swych poprzedników. To musiało się tak skończyć – dodał Żelichowski. (drzym/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, PSL, wybory, Tomasz Jędrzejczak
Elbląg wolny od starej władzy

Elblążanie pokazali, że nie są przypadkowym społeczeństwem - tak odwołanie w referendum prezydenta Elbląga i tamtejszej Rady Miasta, komentował na antenie Radia Olsztyn Kazimierz Falkiewicz pełnomocnik...

Zamknij
RadioOlsztynTV