Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przygotowują się do tegorocznych wyzwań. Żołnierze z trzech krajów ćwiczyli w Elblągu

Ćwiczenia „Amber Precision 21” Fot. WDP-W w Elblągu

Żołnierze z Polski, Litwy i Czech wzięli udział w ćwiczeniach w elbląskim Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód. Ćwiczenie pod kryptonimem „Amber Precision 21” było podzielone na dwa etapy – cykl wykładów i etap taktyczny.

To było duże przedsięwzięcie, do Elbląga przyjechali przedstawiciele brygad z Czech, Litwy i Polski, Akademii Sztuki Wojennej i 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Jesteśmy odpowiedzialni za planowanie działalności podległych nam oddziałów i pododdziałów na terenie państw bałtyckich i Polski oraz za prowadzenie ćwiczeń

– informuje generał Krzysztof Motacki, dowódca natowskiej dywizji.

00:00 / 00:00

„Amber Precision 21” było kolejnym etapem przygotowującym żołnierzy dowództwa do wyzwań, które czekają ich jeszcze w tym roku. Już w drugiej połowie października wezmą oni udział w ćwiczeniu “Steadfast Jupiter 21” w Korpusie Północny-Wschód w Szczecinie i w Norwegii.

To nie koniec ćwiczeń zaplanowanych przez Dowództwo Wielonarodowej Dywizji na ten rok – w listopadzie czeka ich trening sztabowy w Polsce i wyjazd na Litwę.

Ćwiczenia „Amber Precision 21” Fot. WDP-W w Elblągu

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, ćwiczenia, nato
Wyjątkowe ćwiczenia służb w Nadleśnictwie Młynary

Ponad 200 strażaków uczestniczyło w ćwiczeniach leśno-gaśniczych na terenie Nadleśnictwa Młynary. Blisko 30 jednostek prowadziło akcję pożarniczą z lądu i powietrza oraz ewakuację obozu harcerskiego. -...

Zamknij
RadioOlsztynTV