Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyjątkowe ćwiczenia służb w Nadleśnictwie Młynary

Fot. A. Skrago

Ponad 200 strażaków uczestniczyło w ćwiczeniach leśno-gaśniczych na terenie Nadleśnictwa Młynary. Blisko 30 jednostek prowadziło akcję pożarniczą z lądu i powietrza oraz ewakuację obozu harcerskiego.

Ćwiczenia z tak dużą liczbą ratowników i wyznaczonych celów są wyjątkowe. Bierze w nich udział prawie 30 jednostek straży pożarnej, zarówno zawodowej, jak i ochotniczej  – informował Michał Gzowski – rzecznik Lasów Państwowych.

00:00 / 00:00

Ćwiczenia Las 2021 zorganizowali wspólnie: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu i Nadleśnictwo Młynary przy koordynacji Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Bardzo ważne jest, żeby szkolić się w ramach zintegrowanych działań służb ratowniczych. Na ćwiczeniach współdziałali ze sobą zarówno strażacy, jak i leśnicy, ale także służby medyczne i Policja.

– podkreślił Michał Gzowski

Na koniec w Młynarach zorganizowany został festyn rodzinny. Cała akcja miała też na celu zachęcenie młodych ludzi do wstępowania w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, ćwiczenia
Strażacy i leśnicy przećwiczą się w gaszeniu pożarów. Przygotowano także atrakcje dla mieszkańców

W Nadleśnictwie Młynary odbędą się (2.10) wspólne manewry straży pożarnej i służby leśnej pod kryptonimem "LAS 2021". Zastępy strażaków zaprezentują sposoby gaszenia ognia w lesie czy...

Zamknij
RadioOlsztynTV