Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przez ponad 13 lat był komendantem olsztyńskich strażaków. Starszy brygadier Andrzej Górzyński pożegnał się ze służbą

Fot. W.Chromy

Szef olsztyńskich strażaków pożegnał się ze służbą. Starszy brygadier Andrzej Górzyński był związany z olsztyńską strażą pożarną od początku lat 90. poprzedniego wieku, a przez ponad 13 lat był komendantem.

Przez te wszystkie lata wielokrotnie brał udział w akcjach ratowniczo gaśniczych – m.in. przy usuwaniu wycieku amoniaku w Indykpolu, gaszeniu pożaru fabryki mebli Primavera w Barczewskim Dworze czy w działaniach związanych z wypadkiem autobusu przewożącego dzieci, w którym łącznie uczestniczyły 42 osoby.

Jako szef olsztyńskich strażaków, pozyskiwał dodatkowe pieniądze na inwestycje w rozwój komendy, nowe samochody ratowniczo-gaśnicze czy sprzęt ratowniczy. Starszy brygadier Andrzej Górzyński był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany za swoją pracę.

Ze służbą pożegnał się dziś podczas uroczystości, a obowiązki Komendanta Miejskiego PSP w Olsztynie pełni teraz brygadier Sergiusz Dłuski.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w strażak, straż pożarna, komendant, emerytura
Tragiczny pożar w Michałkowie. Jedna osoba nie żyje

Tragiczna śmierć w płomieniach. Po południu strażacy z Kętrzyna otrzymali zgłoszenie o pożarze domu w Michałkowie w gminie Barciany. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV