Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Po 2 latach usłyszeli zarzuty brutalnego napadu, rabunku i zabójstwa. Policja zatrzymała 2 mężczyzn

Po dwóch latach od zbrodni warmińsko-mazurska policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o brutalny napad, rabunek i zabójstwo. W 2018 roku napastnicy weszli do domu starszego małżeństwa, skrępowali i skatowali na śmierć mężczyznę. Ukradli biżuterię wartą ponad 60 tys. złotych.

Jak podał asp. Rafał Jackowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, w lipcu 2018 roku w Lidzbarku napastnicy w nocy weszli do domu małżeństwa seniorów. Obezwładnili i skrępowali parę, a następnie ukradli biżuterię o wartości ponad 60 tys. zł. Sprawcy działali bardzo brutalnie. Nie tylko skrępowali mężczyznę, ale także uderzali go pięściami i kopali po całym ciele, doprowadzając do jego śmierci. Świadkiem ich brutalności była żona ofiary, którą napastnicy zmusili do wydania kosztowności.

W tej sprawie na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowała grupa dochodzeniowo–śledcza, technik kryminalistyki oraz eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Policjanci zabezpieczyli wiele śladów kryminalistycznych, a także nagrania okolicznego monitoringu.

Jak podał asp. Jackowski, to jednak nie pozwoliło wówczas na szybkie ustalenie podejrzanych. Do tego potrzebne były kolejne miesiące intensywnej pracy operacyjnej. Po roku policjanci ustalili dane podejrzewanych o dokonanie zbrodni. Jednak wówczas zgromadzony materiał dowodowy był niewystarczający do tego, aby przedstawić im zarzuty. Kryminalni potrzebowali kolejnych miesięcy drobiazgowej pracy oraz jednoznacznej opinii biegłych m.in. z zakresu badań śladów biologicznych i badań mechanoskopijnych. Czynności w tej sprawie prowadzone były pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Elblągu. W końcu wszystkie elementy układanki zostały poskładane – dodał.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie w ubiegłym tygodniu zatrzymali dwóch mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego. Do zatrzymań 35- i 36-latka doszło w okolicy ich miejsc zamieszkania. Zatrzymani usłyszeli zarzuty zabójstwa, rozboju i kradzieży z włamaniem. Mężczyźni nie przyznali się do winy i odmówili składania wyjaśnień.

Śledczy skierowali wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania zatrzymanych. Sąd Rejonowy w Elblągu przychylił się do ich wniosku.

 

Autor: A. Libudzka (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Lidzbark, zabójstwo, zatrzymanie, napaść
Niebezpieczna znajomość przez internet. Chciał wykorzystać seksualnie 14-latkę z Nidzicy

Policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który przyjechał do Nidzicy, by wykorzystać seksualnie 14-letnią dziewczynę, z którą korespondował przez internet. 20-latek z południa Polski poznał nastolatkę z Nidzicy...

Zamknij
RadioOlsztynTV