Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przetarg na remont zabytkowej willi kapitanatu portu w Elblągu unieważniony

Fot. Port Morski Elbląg

W pierwszym przetargu nie udało się wyłonić wykonawcy modernizacji zabytkowej siedziby elbląskiej delegatury Urzędu Morskiego w Gdyni, w której mieści się kapitanat Portu Elbląg.

Zlecenie obejmowało początkowy etap prac, czyli przygotowanie dokumentacji i kosztorysu, które miały być gotowe do końca roku. Wszystko się przesunie w czasie, bo przetarg został unieważniony. Powodem są zbyt wysokie, galopujące ceny usług i materiałów. Planujemy podejść do tego w inny sposób, bo nasze szacunki kosztów zostały znacznie przewyższone – informuje dyrektor Urzędu Morskiego Wiesław Piotrzkowski.

Willa przy ulicy Browarnej pochodzi z 1909 roku i jest w rejestrze zabytków. Do administracji morskiej wróciła 25 lat temu. Wymaga pilnego remontu, przede wszystkim dachu, który musi zostać rozebrany i zbudowany od nowa. Oprócz tego konieczna jest wymiana okien i drzwi, instalacji, remont wnętrz i elewacji zabytku.

Obecnie Urząd Morski w Gdyni pracuje nad nową koncepcją modernizacji kapitanatu w Elblągu. Chce zapisać ten remont w przyszłorocznym budżecie. Już wiadomo, że na czas jego trwania delegatura będzie musiała przenieść się w inne miejsce.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przetarg, modernizacja, kapitanat, Urząd Morski w Gdyni, wykonawca
Trudności z wyłonieniem wykonawcy pogłębiarki. Statek ma pracować na Zalewie Wiślanym

Urząd Morski w Gdyni nie rozstrzygnął przetargu na wykonawcę nowoczesnej pogłębiarki, która ma pracować nad utrzymaniem torów wodnych na Zalewie Wiślanym i rzece Elbląg. Procedura nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV