Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rosyjskie biura podróży poznają walory Warmii i Mazur

Rosyjscy turyści coraz mniej nastawiają się na zakupy, a zaczynają ich interesować zabytki, obiekty medyczne i SPA. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Wizyta przedstawicieli branży turystycznej z Rosji to część Forum Polsko-Rosyjskiego pt. „Oto Polska”.

Prawie 50 przedstawicieli biur podróży z całej Rosji, którzy chcą nawiązać kontakty z polskimi przedsiębiorcami turystycznymi i wprowadzić nowe oferty do swoich katalogów, swoją wizytę rozpoczęło od wizyty w Elblągu. Wczoraj (3 listopada) poznali Olsztyn, natomiast dzisiaj zapoznają się z ofertą Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach oraz garncarskiej wioski w Kamionce pod Nidzicą. Wizyta Rosjan zakończy się jutro w Worlinach.

– Chcielibyśmy, aby Rosjanie dostrzegli uroki stolicy Warmii i Mazur, tym bardziej, że ich podejście do podróżowania zmieniło się – przekonuje Krzysztof Otoliński, dyrektor Biura Promocji Urzędu Miasta w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Uczestnik forum turystycznego i redaktor naczelny gazety „Russkij Kurier Warszawy” Władimir Kirianow  podkreśla, że turyści ze wschodu mają takie same oczekiwania jak ci z zachodu.

00:00 / 00:00

12. Polsko-Rosyjskie Forum Turystyczne, zorganizowane przez Polską Organizację Turystyczną, potrwa do piątku.

 

(dwoj/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w turystyka, Rosja, Rosjanie, Polska Izba Turystyki, spa
Przedsiębiorcy turystyczni z Rosji gościli w Elblągu

Przedsiębiorcy turystyczni z Rosji gościli w Elblągu. Miasto było pierwszym przystankiem na trasie 12. Polsko – Rosyjskiego Forum Turystycznego „ETO POLSZA!” W tym roku konferencja jest...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV