Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja apeluje: przed przejściem dla pieszych wyłącz telefon, włącz myślenie

Fot. kom. Krzysztof Nowacki z KMP w Elblągu

Elbląska policja odbiera zgłoszenia od kierowców, którzy obserwują niebezpieczne zachowania pieszych w okolicy przejść. Chodzi o lekceważenie przez nich przepisów i korzystanie z telefonów komórkowych w trakcie pokonywania zebry – tłumaczy Jakub Sawicki z biura prasowego elbląskiej komendy.

Zmiany w ruchu drogowym, które obowiązują po 1 czerwca br. dotyczą nie tylko kierowców, którzy mają obowiązek przepuścić wchodzącego na pasy pieszego, ale i ich samych.

00:00 / 00:00

Podczas wchodzenia czy przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również na pasach, pieszy nie może korzystać z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego, które może rozpraszać jego uwagę.

Zasada jest prosta – wyłączamy przed przejściem telefon i włączamy myślenie – dodaje Jakub Sawicki. Trzeba też liczyć się ze skutkami lekceważenie prawa. Może to skutkować mandatem do 500 zł. W skrajnych przypadkach, gdy pieszy stworzy zagrożenie, nawet wniosek do sądu i wysoka grzywna.

00:00 / 00:00

Policja przypomina te zasady i apeluje do wszystkich użytkowników ruchu o stosowanie ich na co dzień.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, policja, bezpieczeństwo, kierowca, pieszy
„Nie musimy tylko narzekać, że jest brudno”. Finałowe Sprzątanie Świata w Elblągu

Każdy elblążanin może włączyć się do akcji Sprzątania Świata. Od 28 lat jest organizowana na całym świecie, Elbląg uczestniczy w niej niemal od początku. W ten...

Zamknij
RadioOlsztynTV