Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przed nami kolejny dzień upałów. Temperatura będzie oscylować wokół 30 stopni Celsjusza

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia przed upałami. Ochłodzenie wraz z opadami ma nadejść we wtorek.

Najwyższy alert obowiązuje w województwie lubuskim. Tam temperatura maksymalna wyniesie 33-35 stopni. W nocy z kolei temperatura będzie między 16 a 20 stopni.

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje na zachodzie kraju i w jego centralnej oraz południowej części. Tam termometry mogą wskazać od 30 do 34 stopni.

Jedynie we wschodniej części Polski obowiązuje alert pierwszego stopnia. W dzień w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim i podkarpackim ma wynosić od 28 do 31 stopni.

Eksperci apelują o ostrożność, odpowiednie nawadnianie, unikanie długiego przebywania na słońcu. Także przypominają, by nie zostawiać w zamkniętych samochodach dzieci i zwierząt, gdyż jest to dla nich śmiertelnie niebezpieczne.

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pogoda, upał, lato, ochłoda, ostrzeżenie, fontanna
Co powinien nosić podczas upałów modny mężczyzna?

Letni czas napawa zarówno kobiety, jak i mężczyzn myślą o wystylizowaniu się wyjątkowo modnie, ale w połączeniu z wygodą. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym,...

Zamknij
RadioOlsztynTV