DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

„Przeciwnik zmasakrował nas zagrywką”. Indykpol AZS uległ w Zawierciu Aluronowi Virtu

Na tarczy wracają z Zawiercia siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn 3:0

W meczu 25. kolejki ekstraklasy siatkarskiej ekstraklasy przez gali z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie 0:3, w setach 15:25, 21:25 i 22:25. Nagrodę dla najlepszego zawodnika spotkania otrzymał zdobywca 21 punktów, atakujący gospodarzy Mateusz Malinowski. Gospodarze rozstrzelali Akademików zagrywką.

Jak powiedział trener AZS-u Michał Mieszko Gogol  przeciwnik zmasakrował olsztyńskich siatkarzy zagrywką.

00:00 / 00:00

Przy fatalnym przyjęciu praktycznie bezsilny był nasz rozgrywający Paweł Woicki. Jak mówił od początku było wiadomo, że będzie to ciężki mecz.

Zaledwie 33 procent skutecznego przyjęcia zanotował nasz libero Michał Żurek.

Niewiele szans na udział w ofensywie miał przez słabe przyjęcie olsztyński środkowy Miłosz Zniszczoł. Jak podkreślał, siatkarze z Zawiercia dominowali i zasłużenie wygrali.

Pochodzący z Olsztyna libero Aluronu Krzysztof Andrzejewski cieszył się ze zwycięstwa.

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Alexandre Ferreira, Marcin Kania, Mateusz Malinowski, Michał Masny, Krzysztof Rejno, Marcin Waliński – Taichiro Koga (libero) – Krzysztof Andrzejewski, Arshdeep Dosanjh, Kamil Semeniuk, Łukasz Swodczyk, Michał Żuk

Indykpol AZS Olsztyn: Jan Hadrava, Serhiy Kapelus, Marcel Lux, Paweł Pietraszko, Paweł Woicki, Miłosz Zniszczoł – Michał Żurek (libero) – Radosław Gil, Mateusz Kańczok, Mateusz Poręba, Sebastian Warda, Marcin Wika.

Także w pierwszym spotkaniu lepsi okazali się siatkarze Warty Zawiercie. Choć akademicy z Kortowa przegrywali już 0:2, to w kolejnych partia byli górą. W tie-breaku lepsi okazali się jednak siatkarze z południa Polski. Siatkarze z Zawiercia zapewnili sobie miejsce w czołowej szóstce i zagrają w play-offach.

W przyszły weekend odbędzie się ostatnia kolejka fazy zasadniczej. Ponieważ z rozgrywek wycofali się siatkarze Stoczni Szczecin, zawodnicy Indykpolu AZS-u Olsztyn pauzują. Dopiero po rozegraniu wszystkich spotkań będzie wiadomo, o której miejsce, z kim, kiedy i gdzie, przyjdzie zmierzyć się akademikom z Kortowa.

Przypominamy o głosowaniu na najlepszego siatkarza Indykpolu AZS-u Olsztyn

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w sport, siatkówka, PlusLiga, mecz, Indykpol AZS, Aluron Virtu Warta Zawiercie
Nielba Wągowiec za silna dla Mebli Wójcik

W Elblągu szczypiorniści Mebli Wójcik przegrali z liderem rozgrywek Nielbą Wągrowiec. Do przerwy spotkanie przebiegało przy 1-2 bramkowej przewadze gości, którzy ostatecznie na przerwę schodzili prowadząc...