Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Przebudowa stacji PKP Olsztyn Główny coraz bliżej. Ruszył przetarg na modernizację peronów i budowę przejścia podziemnego

Dworzec Główny w Olsztynie

Po wielu latach szykuje się wielka przebudowa stacji kolejowej Olsztyn Główny. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na modernizację peronów, torów i przejścia podziemnego, które z dworcem połączy także dzielnicę mieszkalną Zatorze.

Dostępność zapewnią windy i schody ruchome. Powstanie kompleks bez barier architektonicznych, odpowiadający oczekiwaniom podróżnych. Zabytkowe wiaty zostaną poddane renowacji.

Wszystkie cztery perony na stacji zostaną podwyższone i poszerzone, co umożliwi wygodny dostęp do pociągów. Zamontowane zostaną nowe ławki i tablice informacyjne. Informacje o rozkładzie jazdy będą prezentowane na wyświetlaczach w infokioskach. Ułatwieniem dla niepełnosprawnych będą windy na każdy z peronów, schody ruchome, ścieżki naprowadzające oraz oznaczenia w języku Braille’a. Zabytkowe wiaty zostaną poddane renowacji.

Przebudowa stacji Olsztyn Główny jest kolejnym etapem w ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 216 na odcinku Działdowo – Olsztyn”. Szacunkowa wartość projektu przebudowy stacji Olsztyn Główny to ponad 200 milionów złotych. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2023 rok. Przebudowa stacji jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, kolej
Nowi maszyniści odebrali świadectwa. Kadra się starzeje dlatego potrzebni są wykwalifikowani pracownicy

Warmińsko-mazurskie Przewozy Regionalne mają ośmioro nowych maszynistów. Uroczyste przekazanie świadectw zdania egzaminu kwalifikacyjnego odbyło się w Olsztynie. To jest tak, że ja już od dziecka miałem...

Zamknij
RadioOlsztynTV