Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prokuratura w Suwałkach: dowody wykluczają udział ojca 9-miesięcznej Blanki z Olecka w zabójstwie i gwałcie dziewczynki

Fot. fotolia

Uchylono tymczasowy areszt dla Grzegorza W., ojca 9-miesięcznej Blanki z Olecka. Mężczyzna był początkowo podejrzany o znęcanie się nad córką, wykorzystywanie seksualne i zabójstwo.  Komunikat w tej sprawie wydała dziś prokuratura.

Postanowieniem sądu z 24 czerwca ojciec dziecka miał spędzić w areszcie 3 miesiące. Zanim Grzegorz W. wyszedł na wolność prokuratorzy przesłuchali kilkudziesięciu świadków i powołali biegłych. Z badań DNA wynikło, że ślady biologiczne zabezpieczone na ciele dziewczynki nie pochodziły od jej ojca. Wydruki połączeń telefonicznych oraz lokalizacja telefonu komórkowego wskazują, że w czasie zbrodni nie było go w mieszkaniu, w którym zginęło dziecko.  Także świadkowie potwierdzają, że był w tym czasie w innym miejscu.

Postanowienie o uchyleniu tymczasowego aresztowania wobec Grzegorza W. zapadło po wykonaniu w ciągu tygodnia szeregu czynności procesowych. Prokuratorzy prowadzący postępowanie przesłuchali kilkudziesięciu świadków, wykonali czynności z udziałem podejrzanych, powołali biegłych z zakresu różnych specjalności, w tym z zakresu badań DNA, dokonali analizy logowań używanego przez podejrzanego telefonu komórkowego oraz zweryfikowali informacje o miejscach przebywania podejrzanego w czasie popełnienia zbrodni

– czytamy w komunikacie prokuratury.

Niektóre media poinformowały w poniedziałek, że prokuratura zatrzymała w tej sprawie 50-letniego mieszkańca Suwałk, znajomego matki  dziewczynki. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach zaprzecza jakoby w sprawie zatrzymano innego mężczyznę.

Na razie podejrzana jest tylko matka dziecka, która przebywa w areszcie.

Mała Blanka zmarła 22 czerwca. Sekcja zwłok dziewczynki wykazała, że przyczyną jej śmierci był krwotok wewnętrzny i uszkodzenie mózgu. Dziewczynka miała obrażenia głowy, klatki piersiowej, uszkodzone płuco przebite żebrem. Dziecko było prawdopodobnie bite tępym narzędziem. Mogło także być uderzane o kant stołu. Dziewczynka została także wykorzystana seksualnie.

Autor: M.Zbrożek
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, akta, sledztwo, OLecko, morderstwo, zabójstwo, ojciec, dokumentacja, mordertswo, Suwałki
Ojciec zamordowanej 9-miesięcznej Blanki z Olecka zwolniony z aresztu. Prokuratura nie udziela informacji

45-letni Grzegorz W. został dziś zwolniony z aresztu. Prokuratura Okręgowa w Suwałkach nie udziela informacji w tej sprawie. Mężczyzna podejrzany o zabójstwo 9-miesięcznej Blanki był dziś...

Zamknij
RadioOlsztynTV